Canon EOS 400D recenze - neuvěřitelná zrcadlovka

27. 2. 2007

Je tomu sice už nějaká doba, co byla na trh uvedena digitální zrcadlovka Canon EOS 400D, stojí však za to si zrekapitulovat, co všechno se o tomto digitálním fotoaparátu napsalo a natočilo.

Canon EOS 400D

Canon EOS 400D je nástupcem veleúspěšného EOSu 350D. Nebyly však provedeny pouze kosmetické úpravy. Nový EOS je velikým skokem do budoucna. Zatímco zevnějšek zůstal téměř nezměněn, funkce fotoaparátu se podstatně rozšířily. Fotoaparát má místo 8mi 10 megapixelů a má na zadní straně LCD obrazovku. To se u některých zákazníků Canon setkalo s odporem - displej je náročnější na spotřebu. Podle mě je to však krok správným směrem.

Mezi nové funkce patří senzor, který v případě, že se díváte do hledáčku vypne LCD obrazovku, nároky na akumulátor jsou tedy zmenšeny. Canon EOS 400D má však i nespornou výhodu oproti konkurenci (především Nikon D80). Jedná se o automatické odstranění prachu z vnitřku fotoaparátu. Canon bojuje proti prachu hned třemi cestami. Vnitřek je vyroben z materiálů, které svými vlastnostmi nedovolují vznik prachu uvnitř fotoaparátu, dále obsahuje speciální vibrační fólii před čipem, která při každém spuštění fotoaparátu doslova setřese prach ze svého povrchu. Canon ke svému fotoaparátu nabízí i software, který učině stopy prachu na pořízených fotografiích maskuje.

Viz. video popisující ochranu proti prachu u fotoaparátu Canon EOS 400D:

Canon EOS 400D můžete v dnešní době pořídit za vcelku příjemně nízkou cenu. Okolo 22.000Kč včetně objektivu EF-S 18-55 DC. Samotné tělo fotoaparátu pořídíte již za 20.000Kč.

Pro zvýšení chuti si koupit tento skvělý přístroj vám k recenzi přikládám ještě oficiální reklamu. Fotoaparát můžete zakoupit zde v Megapixelu i s objektivem a 1 GB paměťovou kartou zdarma.

Čtenáře, který tento digitální fotoaparát zaujal chci upozornit na novější model Canon EOS 450D - Canon EOS 450D recenze.

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty