Archív pro Duben, 2007

Olympus SP-550 UZ (UltraZoom) recenze

8. 4. 2007

Dámy a pánové přichází neuvěřitelný digitální fotoaparát Olympus SP-550 UZ. Proč si myslím, že je tak neuvěřitelný? Nejde jenom o jednu věc, ale přímo o plejádu vlastností a funkcí. Čtěte dále mojí recenzi.

Olympus SP-550 UZ

Olympus SP-550 UZ je typický zástupce rodiny EVF zrcadlovek. (viz. návod na výběr digitálního fotoaparátu). Začnu hned nejpodstatnější a nejneuvěřitelnější věcí, kterou na tomto fotoaparátu najdete. Ona zkratka UZ znamená ultrazoom. Olympus SP-550 UZ se svým širokoúhlým objektivem 28-504mm; 1:2.8-4.5 má 18x optický zoom. Ano, opravdu se jedná o ohromě velký rozsah.

Jistě si řeknete, že pro tak velký zoom na tak “malém” digitálním fotoaparátu potřebujete účinnou stabilizaci obrazu. Olympus SP-550 UZ disponuje duálním stabilizátorem obrazu. Jde o použitím gyro senzoru, který upravuje pozici CCD a chytré úpravy citlivosti ISO. Můžete se tedy spolehnout, že i fotografování vzdálených objektů v pohybu nebude problém.

Digitální fotoaparát Olympus SP-550 UZ
má však i obrovské rozlišení CCD snímače. Jedná se o 7MPix. Vaše fotky si můžete prohlížet na 6,4 cm velkém LCD na zadní straně fotoaparátu.

Olympus SP-550 ultrazoom

Tato EVF zrcadlovka nabízí mimo jiných i funkci BrightCapture Technology, která vám umožní pořizovat fotografie i za snížených světelných podmínek. Snímaný obraz následně zobrazuje na LCD, které má zvýšený jas. Snížením rozlišení pak můžete dosáhnout velmi výborných výsledků. Olympus SP-550 UZ se může chlubit i rychlým sekvenčním snímáním - až 15 snímků za sekundu při rozlišení 1,2 megapixelů. Mezi zajímavé funkce patří i Super makro režim, při kterém můžete fotit extrémní detaily už ze vzdálenosti 1 cm od objektivu.

Fotoaparát má dokonalý ergonomický tvar, 23 scénických režimů, připojení přes USB 2, 143 zaostřovacích zón, plně české menu a nápovědu. Napájení fotoaparátu je pomocí čtyř AA tužkových baterií. Olympus SP-550 UltraZoom ukládá pořízené fotografie na xD-Picture Card.

Olympus SP-550 UZ

Pro nezměrnou kvalitu fotoaparátu hovoří i to, že si jej pořídil například zakladatel portálu www.seznam.cz - Ivo Lukačovič. Pro osobní využití si jej plánuji pořídit i já.

Nakonec to nejlepší. Cena Olympusu SP-550 uz se pohybuje okolo 14.000 Kč s DPH! Přitom zrcadlovku s adekvátním ultrazoomem neseženete pod sto padesát tisíc. SP-550ka je sice nepravá zrcadlovka, ale svými kvalitami předčí i mnoho pravých digitálních zrcadlovek. Seženete ji zde v Cybexu nebo tady v Megapixelu i s 512MB xD kartou.

Digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty