Olympus FE-170 & FE-180 recenze

24. 3. 2007

Pokud sháníte jednoduchý a levný digitální kompakt, pak právě Olympus FE-170 je ta správná volba. Digitální fotoaparát Olympus FE-170 (předchůdce Olympus FE-180) je jednoduchý kompakt určený především pro začátečníky.

Olympus FE-170

Nenechte se však zmýlit. Za relativně nízkou cenu (necelé tři a půl tisíce korun) nedostanete žádný nekvalitní přístroj. Foťák velmi pěkně fotí a má slušné parametry. Rozlišení CCD je 6 megapixelů a 2,4 palcový LCD displej s rozlišením 154000 obrazových bodů velmi věrně zobrazuje vaše nasnímané fotografie. Digitální fotoaparát disponuje 3x optickým zoomem.

Olympus FE-170 však vyniká i v ovládání. Na začátek zmíním, že Olympus vsadil na podporu češtiny. Nejen návod, ale i celé menu je tedy česky. To je řešeno velmi příjemnou cestou. Ovládání je umístěno převážně na pravé straně přístroje a realizováno kruhovým voličem a několika málo dalšími tlačítky - koš, menu, …

Olympus FE-170

Olympus FE-170 je napájen dvěma AA bateriemi a fotografie jsou ukládány na paměťovou kartu typu xD. Fotoaparát má 22 MB velkou interní paměť. Nechybí USB 2.0 a TV (televizní) výstup. Tělo je plastové s kovovými prvky a celý fotoaparát váží kolem 120 g. Samozřejmostí je závit pro stativ, kovové očko na řemínek a dobrý úchytový grip.

Osobně bych tento levný fotoaparát doporučil začínajícím fotografům a lidem, co nechtějí přespříliš investovat do elektronického zboží, které rychle ztrácí časem na ceně. Chcete-li rychle, jednoduše a relativně kvalitně fotit, kupte si Olympus FE-170 nebo jeho novějšího bratříčka Olympus FE-180. Fotoaparát můžete koupit například zde v Cybexu. V Megapixelu ho nabízejí i s podvodním pouzdrem zdarma - tady.

Jeden komentář na “Olympus FE-170 & FE-180 recenze”

  1. Deny Says:

    pro rodiné fotky je to postačující ….

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty