Canon Powershot A530 recenze

17. 3. 2007

Tak, jako má Olympus svůj oblíbený kompakt Olympus mju 700, tak i Canon má svého černého koně na poli kompaktních digitálních fotoaparátů. U nás v Česku se stal velmi oblíbený Canon Powershot A530.

Canon Powershot A530

Tento digitální fotoaparát je určený především pro pokročilejší amatéry. Vlastní 5ti megapixelový CCD snímač a 4x optický zoom. To z něj dělá mezi kompakty velmi atraktivní přístroj. Fotoaparát obsahuje LCD s uhlopříčkou 1,8 palce a velmi dobrou barevnou hloubkou.

Mezi dobré vlastnosti patří příjemný kompaktní tvar, který vylepšuje úchytový grip, který tvoří obal pro dvě AA tužkové baterie. Mezi dobré vychytávky patří například Stitch assist, který vám bude asistovat při tvorbě panoramatických fotek.

Ovládání fotoaparátu je soustředěno na pravou stranu. Jak je tomu u Powershotů novější áčkové řady zvykem, zoom je ovládán otočným tlačítkem blízko spouště. Menu je řešeno velmi přívětivě. Nechybí ani mikrofon potřebný pro videozáznamy.

Canon Powershot A530

Canon Powershot A530 má výstup na USB 2.0 a AV výstup, který, jak jistě víte, můžete použít na zobrazování fotek a videa například na televizi. Fotoaparát používá paměťové karty SD/MMC.

Digitální kompakt Canon Powershot A530 je sice na našem trhu už nějaký ten pátek, ale jeho prodejnost je stále veliká. Tomu jistě dopomáhá i jeho nízká cena - něco málo přes 4000 Kč. Fotoaparát nabízí například Megapixel.cz s programem Zoner 9 CZ zdarma.

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty