Canon EOS 450D recenze

6. 4. 2008

Po velmi vydařeném modelu poloprofesionální digitální zrcadlovky Canon EOS 400D přichází nástupce. Nový Canon EOS 450D. V čem se tento fotoaparát liší od svého předchůdce? Je lepší a vyplatí se připlatit si za tuto novější verzi? Více prozradí Canon EOS 450D recenze.

Digitální zrcadlovky získávají stále větší oblibu především mezi amatérskými fotografy. Po důkladnějším průzkumu jsem došel k názoru, že nejlepší kompakty vyrábí Olympus, nejlepší EVF (nepravé digitální zrcadlovky) Panasonic a na digitální zrcadlovky pro amatéry je zde Canon. Konkrétně řada EOS. (pozn. autora: subjektivní názor)

Canon EOS 400D se stal velmi oblíbeným už při vstupu na trh. Obsahoval mnohé vylepšení Oproti Canon EOS 350D - například ochranu před usazováním prachu na CMOS snímači.

Canon EOS 450D byl na náš trh uveden koncem ledna 2008. Jaké jsou tedy změny oproti předešlé verzi? Velké.

Především EOS 450D dostal do vínku lepší CCD s 12ti megapixely. Tělo fotoaparátu vypadá na první pohled stejně. Zdání ovšem klame. 450ka má zbrusu nové tělo, které je nepatrně větší, má zase o trochu více tlačítek a přibylo příjemné pogumování. Stejně tak LCD display této digitální zrcadlovky je větší. Canon EOS 450D byl vylepšen i o vnitřní procesor - DIGIC III.

Přibyly i nové funkce. Asi nejzajímavější je funkce Live view, která umožňuje zobrazit scénu na LCD. To se může hodit při focení ze složitých úhlů a ze země. V tomto režimu je u Canon EOS 450D možné i automatické ostření, jako je tomu u kompaktů. Bohužel se však přístroj neobejde bez nepříjemného zpoždění. Ostření je oproti předešlé verzi vylepšené - devítibodové.

Zajímavým vylepšením je také hledáček, který je větší a lépe prosvětlený. Vylepšení si zasloužila i baterie, která by měla vydržet déle. Na jedno nabití lze prý pořídit až 600 snímků. To je i na digitální fotoaparáty celkem dobrý výkon. Když navíc vezmeme v úvahu možnost dokoupení externí baterie, nemůžeme si stěžovat.

Canon EOS 450D se prodává o několik tisíc dráž, než předešlá čtyřstovka. Nákupem novější verze však skočíme opět o skok dál v techologii a funkcích. EOS 450D obsahuje všechno dobré z předešlé verze a ještě něco navíc.

Tento digitální fotoaparát i s objektivem seženete za dobrou cenu například v Megapixelu nebo celkem výhodně i v Cybexu.

17 Komentářů na “Canon EOS 450D recenze”

 1. Chlup Says:

  Je tam pár chyb. “… a na digitální zrcadlovky pro amatéry je zde Olympus. Konkrétně řada EOS. ,.,, ” Předpokládám, že tam má být Canon a ne Olympus. A na tom druhém obrázku zaručeně není 450D, protože nemá tlačítka vlevo od displeje.

 2. jedop Says:

  To je recenze jak noha…

 3. Jirka Uher Says:

  Smažte to prosím vás, vždyť to je ostuda!

 4. Vojta Says:

  Jo, na druhe fotce je puvodni eos 400d; recenze vskutku neni moc povedena… :(

 5. Zooman Says:

  No a taky Canon pouziva CMOS a ne CCD

 6. info Says:

  Omlouvám se za nesrovnalosti, už jsem to dal do pořádku. Obrázek byl ze staré třístovky.

 7. TOM Says:

  a co zakladni objektivy ? Vetsina lidi kupuje se zakladakem .. nekdy stoji za ho.. , nekdy jsou prijatelne. Bylo by fajn toto do recenzi psat..

 8. Alex Says:

  jaká velikost karty se dá použít?

 9. samanta Says:

  Tohle byl hodně dobrý fotoaparát.

 10. Luděk s. Says:

  S tímto modelem jsem toho nafotil, super je to profesionální mašinka.

 11. Hanz Says:

  Na tomhle foťáku si daly výrobci opravdu záležet.

 12. Placek Says:

  Rozhodně přikoupit objektiv, základ je slušnej, ale bez většího objektivu nic nevyfotíš.

 13. Hanz Says:

  Tady to asi končí co ?

 14. honzík Says:

  Dobrej fotak

 15. Hanz Says:

  Jde to nebo ne?

 16. Hanz Says:

  asi konec co ?

 17. Lenicka1313 Says:

  No já jsem měla u tohoto fotoaparátu obrovský problém sehnat kvalitní bat. grip. Nakonec jsem narazila na tento: http://www.kabelmanie.cz/bateriovy-grip-pro-canon-eos-350d-400d/ a mohu opravdu vřele doporučit. Velice kvalitní.

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty