Olympus mju 750 a 700 recenze

5. 3. 2007

Pokud již víte jak vybrat digitální fotoaparát, jistě jste rozhodnuti jaký typ si koupit. Poslední recenze byla na výbornou digitální zrcadlovku Canon EOS 400D. Pokud máte však zájem o digitální kompakt, určitě si nenechte ujít následující recenzi. Podíváme se totiž blíže na digitální fotoaparát Olympus mju 750.

Olympus mju 750

Olympus mju 750 je čistokrevný kompakt, který má styl a vydrží. Tak by se dal ve zkratce definovat nový mju 750. Přístroj je pokoven a vyroben z materiálů odolných proti vodě. Není to však fotoaparát přímo do vody. Mezi přednosti jistě patří tvar příjemný do ruky a velikost displaye (6,4 cm LCD).

Oproti verzi Olympus mju 700 došlo k několika změnám. 750ka je nepatrně těžší - má lepší optiku. Zoom byl vylepšen na přibližování až 5x. Naproti rozlišení CCD zůstalo na hodnotě 7 megapixelů. Olympus mju 750 má integrovaný i stabilizátor obrazu a to pro kompakty není zas až tak obvyklé. Pod pojmem Anti shake se skrývá klasický stabilizátor obrazu a chytré zvýšení citlivosti. Hezkou japonskou reklamu můžete vidět na následujícím videu.

Přístroj disponuje 19MB interní paměti, ovšem je samozřejmostí, že lze dokoupit i xD-Picture Card paměťovou kartu o velikosti 16MB až 1GB. Napájení je přes akumulátor. Nechybí ani zabudovaný blesk.

Olympus mju 750 a jeho předchůdce mju 700 jsou podle mě kvalitní kompakty, které na sto procent splní svůj účel. Tedy zaznamenávat, experimentovat s fotografií a vydržet i méně šetrné zacházení. Kdybych si kupoval nový kompakt zřejmě bych sáhl po 750ce. Mé zkušenosti s kompaktem od Olympusu jsou dobré. Tento digitální fotoaparát výhodně zakoupíte zde v Megapixelu.

Pokud vás zaujala celá řada Olympus mju, nenechte si ujít recenzi o novějším modelu - Olympus mju 820 recenze.

4 komentáře na “Olympus mju 750 a 700 recenze”

 1. petr Says:

  Nechápu proč lžete že se dá u Vás fotoaparát Olympus mju 750 zakoupit výhodně.Vás určitě nikde nedoporučím.

 2. info Says:

  U me se Olympus mju 750 koupit neda, protoze fotoaparaty neprodavam.

 3. Chmelda Says:

  Moje zkušenost s Olympusem Mju 750 je špatná. Taky jsem ho zakoupil po přečtení recenzí a zjištění, kolika cenami byl tento model ověnčen. Jaké však bylo mé rozčarování z kvality obrazu, to si snad ani nedovedete představit. Porovnával jsem jej nějakou dobu s Olympusem SP 320 a Canonem A520 a jeho výsledky byly, co se kvality obrazu týká nejhorší a to znatelně. Dnes jsem spokojeným majitelem Canonu IXUS 850 IS a proto Vás vyzývám nenechte se nachytat jako já na líbivý desing!

 4. David Says:

  Nic horšího než Olympus Mju jsem v ruce nedržel!!!! Nejraději bych ho rozšlapal. Fotky z něj jsou k pláči. Nechal jsem se napálit jeho hezkým vzhledem!!!!! Vyvarujte se Olympusu!!!!

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty