Nikon D80 a D50 recenze

11. 3. 2007

V jedné z předchozích recenzí jsem psal o digitální zrcadlovce Canon EOS 400D. Kvalitním soupeřem pro tento výborný digitální fotoaparát je bez pochyby Nikon D80. V čem se od sebe jednotlivé přístroje liší?

Nikon D80

D80ka je nástupcem oblíbeného Nikon D70, který však stěží dorovnával kvality svého rivala Canon EOS 350D. Velmi oblíbeným a stále kupovaným je i předchůdce obou - Nikon D50. Po dvou letech se tedy zákazníci Nikonu dočkali nového přístroje. Fotoaparát přichází jako reakce na EOS 350D. Canon však přišel taky s novou zbraní (EOS 400D) a na nás je tedy vybrat z těchto dvou zrcadlovek.

Nikon se u svého modelu zaměřil na pokročilejší začátečníky a nabízí více funkcí za větší cenu (se základním objektivem je foťák možné nyní sehnat za cenu okolo 30.000Kč).

Na první pohled je Nikon D80 trochu větší než Canon EOS 400D. To je bezesporu výhoda pro ty, kteří mají větší ruce a ke Canonu si dokupují přídavnou baterii, aby se jim fotoaparát lépe držel. Nikon nabízí perfektních 10 megapixelů, které vystačí i pro tisk velkých formátů a dělání výřezů. Nikon D80 Tělo je převážně z plastu, avšak odolné. D80 má i velmi kvalitní hledáček, ze kterého nebudete mít pocit pohledu do tunelu. Nikon D80 ostří nepatrně pomaleji než Canon EOS 400D, avšak nemívá problémy se zaostřením i za špatných světelných podmínek. Pokud chcete ostřit manuálně, nabízí se vám kroužek, který je však trochu nešikovně umístěn příliš blízko těla fotoaparátu. Nikon D80 se velmi kvalitně vypořádává i se šumem na pořízených fotografiích. Nechybí funkce pro korekci snímků. Fotoaparát obsahuje například i redukci červených očí. Na rozdíl od Canonu však chybí ochrana proti prachu, který se může vyskytnout v objektivu.

Velice kvalitní je blesk. Přístroj zapisuje na SD a SDHC paměťové karty. Kartička je chráněna robustním krytem. Tato digitální zrcadlovka má ovšem občas problémy se správným zaostřením na bílou a v základním balení chybí anti-shake funkce, kterou bych u tak drahého fotoaparátu očekával.

Pokud jste úplný začátečník a začínáte s digitální zrcadlovkou, asi pro vás bude lepší volbou Canon 400D, pokud jste ochotni trochu připlatit a čekáte více funkcí pro váš startup, Nikon D80 je ta správná volba.

Velmi levně můžete Nikon D80 zakoupit například zde v Megapixelu nebo internetovém obchodě Cybex.cz.

Minirecenze od Katie

Jeden komentář na “Nikon D80 a D50 recenze”

  1. pavel Says:

    Doporucuju nedriv neco o SLR precist… rikat o amaterske SLR ze je draha? Vychvalovat hledacek, kdyz je jeden z nejhorsich (plati pro celou tridu)? Zaostrovani bile? Prach v objektivu? D50 je predchudcem D80 a D70? Anti-Shake (myslena asi stabilizace cipu) u SLR? Vykonny blesk? Prectete si o tom neco nez budete psat recenze!

Zanechte komentářDigitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty a digitální fotografování je čím dál oblíbenější. Přinášíme vám recenze fotoaparátů, novinky a mnoho dalšího z oblasti digitální fotografie.

Kategorie

Obchody s fotoaparáty